Zdrowa wątroba

Zdrowa wątroba to zdrowie całego naszego organizmu, to podstawa zdrowego życia!  

Najlepiej byłoby nie dopuszczać do chorób wątroby. Nie od dziś wiadomo,  że o wiele lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie chorobom wątroby, niż póżniejsze jej leczenie.  Trzeba mieć też świadomość, że w przypadku chorej wątroby z powodzeniem wykorzystuje się  naturalne metody leczenia np. Ostropestem plamistym. Zanim jednak przejdziemy do zapobiegania i leczenia chorób wątroby, wpierw musimy uzmysłowić sobie jak istotnym organem jest wątroba i jak ważne ma znaczenie dla zdrowia całego organizmu.

Wątroba jest największym narządem w organiżmie człowieka, jej waga dochodzi nawet do 1,5 kg. To jeden z najważniejszych i najbardziej złożonych organów. A to kilka liczb świadczących, o tym jak istotną rolę pełni w naszym organizmie wątroba. Wykonuje ona przeszło 500 procesów biologicznych dziennie, od jej stanu zależy ponad 5 000 funkcji życiowych, produkuje niemal 13 000 hormonów, zarządza 50 000 enzymów i związków chemicznych.zdrowa wątroba

Wiemy już, że wątroba pełni wiele funkcji, które decydują o prawidłowym działaniu organizmu, najważniejsze z nich to:

* Produkcja żółci, która jest nam niezbędna w prawidłowym przebiegu procesów trawiennych

* Przetwarzanie składników odżywczych, magazynowanie i ich rozsyłanie

* Wytwarzanie białek, które są istotne dla utrzymania odporności organizmu

* Pomoc w usuwaniu toksyn

leczenie chorób wątroby

Pomimo, że wątroba jest dla nas tak ważnym organem, bez którego nie można żyć, narażamy ją często na działanie silnych czynników toksycznych.

Na pierwszym miejscu wymienić trzeba ciężko strawne, tłuste posiłki, głównie mięsne.

Innym czynnikiem bardzo poważnie obciążającym naszą wątrobę są różnego rodzaju używki takie jak: alkohol, kawa, mocna herbata, niekiedy też i narkotyki.

Także nadużywanie leków (w tym tak często używane przez nas środki przeciwbólowe) poważnie przyczynia się do degeneracji wątroby.

Ostatnim czynnikiem, nie mniej istotnym, niszczącym wątrobę jest na pewno stres i ciągłe przemęczenie.

Na całe szczęście wątroba należy do tych organów naszego organizmu, które się regenerują. Ale trzeba w tym miejscu pamiętać, że nie zawsze tak jest, nie w każdym stadium procesy regeneracyjne zachodzą. Dlatego też powinniśmy stale dbać o ten ważny organ naszego ciała.

 

Choroby wątroby

Najczęstszymi chorobami wątroby są: zapalenie wątroby, stłuszczenie wątroby, marskość wątroby oraz rak wątroby.

Zapalenia wątroby mogą być wirusowe oraz nie wywołane wirusami, lecz innymi wspomnianymi tu czynnikami: alkoholem, stresem, nadużywaniem leków itd.

Wirusowe zapalenie wątroby występuje w dwóch postaciach: ostrej (łatwiejszej do wyleczenia) i przewlekłej. Zapalenie to może być wywołane przez jeden z 6 wirusów: A, B, C, D, E lub G. Najczęściej występujący z nich to A. Jest on bardzo zaraźliwy, nie powoduje jednak trwałych uszkodzeń. Objawami przypomina grypę. Gorzej jest z wirusami B i C, które latami atakują wątrobę. Przebiega to często niezauważalnie, bez żadnych objawów ale z czasem może dojść do poważnych następstw: nieodwracalnej marskości i raka wątroby. Pozostałe wirusy, tzn. D, E i G są bardzo rzadkie.

Trzeba pamiętać, że najbardziej niebezpieczne są przewlekłe odmiany wirusowego zapalenia wątroby, które mogą doprowadzać do niewydolności wątroby.

Mimo to zarówno przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B jak i typu A można się zaszczepić. Niestety na wirusowe zapalenie wątroby typu C nie istnieje jeszcze szczepionka.

Bardzo niebezpieczną i zagrażającą ludzkiemu życiu chorobą wątroby jest marskość. Terminem marskości wątroby określa się postępujący proces zwłóknienia wątroby. Na miejscu zdrowej tkanki tego organu powstają guzki, które upośledzają w znacznym stopniu dalsze funkcjonowanie wątroby. Najczęstszymi przyczynami marskości wątroby są: nadużywanie alkoholu oraz przewlekłe stany zapalne wątroby.

Tak może wyglądać Twoja wątroba jak o nią nie zadbasz ! Jest to obraz marskości wątroby (zobacz: zdjęcie poniżej)leczenie chorób wątroby

Przewlekłe stany zapalne wątroby oraz marskość wątroby mogą doprowadzić do raka wątroby, jednego z najgrożniejszych i dość często występujących w Polsce nowotworów złośliwych.rak wątroby

Objawy chorej wątroby

Bardzo widoczną oznaką przeciążenia wątroby jest budzenie się w środku nocy. To właśnie powtarzające się budzenie nocą jest najczęściej objawem chorej wątroby. Zamiast sięgać po tabletki nasenne, które działają jedynie na objawy, ten rodzaj bezsenności powinien Cię skłonić do przeprowadzenia oczyszczania wątroby. Jeżeli wątroba jest nadmiernie przeciążona toksynami i nieużytecznymi produktami przemiany materii, pojawia się w organiżmie również zmęczenie, problemy z trawieniem, skóra staje się poszarzała i pomatowiała, białka oczu podbiegają brunatnymi nitkami, żółcieją u brzegów. Te symptomy mogą znamionować choroby wątroby.

A oto inne objawy chorej wątroby:

– zmęczenie, osłabienie, ogólne złe samopoczucie

– nudności i wymioty

– brak apetytu

– utrata wagi

– niepokój w żołądku, bóle i wzdęcia

– bóle mięśni i stawów

– podwyższona temperatura

– ciemny mocz i jasny kał

– żółtaczka (żółtawe zabarwienie skóry i białek oczu)

– krwawienie z przewodu pokarmowego

Leczenie chorób wątroby

Wątroba jest tym organem naszego ciała, gdzie bardzo dobrze sprawdzają się naturalne metody leczenia chorób wątroby.

Różnorodna, zdrowa dieta to jedna z naturalnych metod leczenia chorób wątroby. Aby nie dopuścić do groźnych dla całego organizmu chorób wątroby, trzeba przede wszystkim stosować dietę bogatą w owoce, produkty zbożowe, warzywa – najlepiej gotowane jarzyny. Musisz unikać ostrych przypraw, żywności tłustej, konserwowanej chemicznie, mocno wędzonej czy jeszcze inaczej przetworzonej. Najlepiej, aby dieta była różnorodna i dobrze zbilansowana. Jeśli chcesz mieć zdrową wątrobę to musisz pamiętać o tym, aby się nie przejadać. Warto  również wzbogacać codzienną dietę o naturalne suplementy diety. Skorzystanie w swoim życiu z wyżej wymienionych zasad zdrowego żywienia może nie tylko zapobiec ale również znacząco wspomóc leczenie chorób wątroby.

Ponadto dla kondycji wątroby ważne jest, aby znacząco ograniczyć spożycie używek (kawy, alkoholu)  i nie przesadzać z ilością przyjmowanych leków. Istotna dla zdrowia wątroby jest również względna eliminacja stresu a także unikanie przepracowywania się.

Aby jeszcze bardziej odciążyć wątrobę z nagromadzonych toksyn i poddać komórki wątroby regeneracji, stosuj preparaty ziołowe. Leczenie chorób wątroby za pomocą ziół  jest w wysokim stopniu skuteczne.

Najbardziej popularnym i najskuteczniejszym zielem na dolegliwości i leczenie chorób wątroby jest Ostropest plamisty.

ostropest plamisty - leczenie chorób wątroby

 Ostropest plamisty

Był on już stosowany w starożytnej Grecji i Rzymie.

Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Ziele Ostropestu wzmacnia wątrobę, skutecznie chroni przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu czynników toksycznych. Ostropest to też silny przeciwutleniacz, mocniejszy niż witaminy C i E, przeciwdziała też uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Jest to działanie przeciwnowotworowe Ostropestu plamistego.

Jego skuteczność wynika z faktu zawartości w sobie związku zwanego sylimaryną. Jest to kompleks flawonoliganów. Sylimaryna wspomaga funkcjonowanie komórek i chroni je przed uszkodzeniami powodowanymi przez naturalne lub syntetyczne toksyny. Jest w stanie zregenerować uszkodzone tkanki wątroby, w szczególności uszkodzone przez alkohol, jad i grzyby. Sylimaryna jest wskazana w przypadku ostrych zaburzeń czynności wątroby (żółtaczki, kamicy żółciowej, zapalenia wątroby, marskości wątroby).

Ostropest  plamisty wykorzystywany jest nawet uzupełniająco w trakcie chemioterapii. Jeśli jest spożywany na co dzień, hamuje także rozwój marskości wątroby.

Reasumując, ziele Ostropestu ma zastosowanie w leczeniu chorób wątroby:

* w niedomaganiu wątroby

* w żółtaczce

* w leczeniu kamicy żółciowej

* w wirusowym zapaleniu wątroby

* w stłuszczeniu wątroby

* w zatruciach

* w marskości wątroby

* w ogólnej ochronie i wzmocnieniu wątroby

* w złym samopoczuciu po nadużyciu alkoholu.

Ostropest można też stosować przy innych dolegliwościach takich jak: we wzdęciach i odbijaniu, w braku soku żołądkowego, w hemoroidach, w krwotokach wewnętrznych, w krwawieniu żołądka i jelit a nawet w leczeniu łuszczycy.

Optymalny okres stosowania Ostropestu wynosi ok. 3 miesięcy.

W tym przedziale czasowym wątroba się najskuteczniej zregeneruje.

Pamiętaj! Wybieraj preparaty o jak największej zawartości sylimaryny, zawierające jednocześnie nie przetworzony świeży Ostropest plamisty.

Działanie Ostropestu plamistego

Znakomite efekty, w profilaktyce a nawet w leczeniu chorób wątroby oraz całego układu pokarmowego, daje naturalny suplement diety Moja Wątroba. Jest to niepowtarzalna kompozycja ekstraktu Ostropestu plamistego (w tym aż 70% sylimaryny), ekstraktu z karczocha oraz kurkumy. Znajdujący się tu Ostropest plamisty odnowi komórki Twojej chorej wątroby, przyspieszy ich regenerację, oczyści całą wątrobę z toksyn, przywracając jej dawną funkcjonalność. Ekstrakt z karczocha wspiera prawidłowe funkcjonowanie nie nie tylko wątroby ale i całego układu pokarmowego, pomagając w procesach trawiennych. Kurkuma z kolei ma silne działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Sylimaryna, aktywny składnik Ostropestu, zregeneruje wątrobę na poziomie komórkowym. Dzięki temu wątroba będzie wydzielać zdrowszą żółć, z mniejszą ilością cholesterolu. Jest to istotna informacja dla tych osób, co mają problemy z kamieniami żółciowym. Jeśli bowiem wątroba produkuje żółć o odpowiedniej gęstości i składzie (75% kwasów żółciowych, pozostała część to cholesterol i inne substancje), to masz pewność że nie dojdzie do tworzenia się kamieni pochodzenia cholesterolowego. Jeśli jednak masz już stwierdzoną kamicę żółciową, to się nie przejmuj,  preparat Moja Wątroba wspomoże leczenie kamicy woreczka żółciowego. Tylko, żeby nie przyszło Ci do głowy usuwać pochopnie woreczek żółciowy. Usunięcie woreczka w żaden sposób nie rozwiąże Twojego problemu z kamicą. Wyeliminujesz skutek, a nie przyczynę powstawania kamicy. Przyczyną w tym wypadku jest niska jakość żółci (za mało kwasów żółciowych), jaka wychodzi z wątroby. Jeśli wytniesz woreczek, kamienie wciąż będą się tworzyć, ale tym razem w wątrobie, pogarszając funkcjonalność tego organu oraz wpływając negatywnie na cały układ pokarmowy.

Nie zwlekaj, nie dopuść do chorób wątroby, całego układu pokarmowego – kliknij i zamów najlepszy na rynku naturalny preparat Moja Wątroba

(opakowanie starcza na 2-miesięczną kurację)


Życzymy wszystkim zdrowej wątroby, zdrowego życia !